Wyrwane zawiasy, połamana obudowa

Rozchodząca się obudowa, wypadające z laptopa kawałki plastiku… Czasem wystarczy chwila nieuwagi, czasem po prostu konstrukcja laptopa jest wadliwa – efekt – uszkodzona obudowa, trudności z otwarciem/zamknięciem laptopa. Pół biedy jeżeli można kupić nową obudowę w rozsądnej cenie. Ale co zrobić jeżeli części do naprawy są nie dostępne?

W tym tygodniu na stół trafił Samsung np530u3c – ultrabook z metalową, niezwykle solidną obudową. Solidną z wyjątkiem miejsca mocowania zawiasów. Z czasem plastik pęka tak jak widać na zdjęciach powyżej. Niestety w tym modelu sama klapa (nowa) to koszt 350-400zł, zawiasy – 30zł + koszt wymiany, co razem daje kwotę – w porównaniu do wartości rynkowej laptopa – całkiem sporą.

Klientowi zaproponowaliśmy naprawę „alternatywną”. Polega ona na zamocowaniu wyłamanej części obudowy w klapie i uzupełnieniu brakujących części obudowy. Przy okazji został wyczyszczony układ chłodzenia i nasmarowane zawiasy. Koszt takiej naprawy to 150zł, a laptop zyskał możliwość pracy przez kilka lat. Wynik naprawy laptopa na zdjęciu poniżej.

Jeżeli też masz Samsung np530 czy inny laptop w którym zawiasy wyłamały obudowę zapraszam do naszego serwisu – na miejscu doradzimy czy obudowę można naprawić. Oczywiście im wcześniej od wyłamania zawiasów do naprawy tym lepiej – poruszający się zawias w obudowie może spowodować zwarcie czy uszkodzić taśmę sygnałową idącą do ekranu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *