Jak stworzyć darmowy sklep internetowy.

Jak stworzyć  własny sklep internetowy za darmo?

To proste wystarczy skorzystać z darmowego oprogramowania PrestaShop, jest to kompletna platforma e-commerce, dzięki, której możesz stworzyć swój sklep i zacząć sprzedawać w sieci, nie obciążając swojego budżetu. Olbrzymią jej zaletą jest prostota interfejsu, więc brak doświadczenia w programowaniu nie będzie przeszkodą i nawet jeżeli jesteś laikiem, gwarantujemy, że sobie poradzisz.

Dlaczego PrestaShop?

Jest to obecnie jedno z najpopularniejszych darmowych rozwiązań, posiadających całą masę funkcjonalności łatwych do wdrożenia samemu (już niedługo na naszym kanale pokażemy Wam jak je wdrożyć) i posiadające największą na świecie społeczność Open Source w branży e-commerce.

Przez ponad trzy lata testowaliśmy wiele darmowych rozwiązań, ale to przekonało nas swoją jakością i funkcjami, które zwiększają i ułatwiają sprzedaż.

Dlaczego wybrać PrestaShop?

Jest to darmowe oprogramowanie po pobraniu którego otrzymujemy:

  • piękny  szablon w pełni responsywny (czyli nasza strona będzie ładnie wyglądać na dużym ekranie komputera i na małym ekranie telefonu komórkowego), zgodny z wytycznymi UX design, już zainstalowany i łatwy w  konfiguracji
  • pomoc, czyli po zalogowaniu do panelu administratora na zaplecze sklepu pokazuje nam się informacja o dostępnym kreatorze sklepu, który krok po kroku pomaga nam spersonalizować nasz sklep, czyli pokazuje  jak umieścić zdjęcia, dodać produkty, skonfigurować płatności, dodać metody wysyłki itp.
  • jeżeli czegoś nie wiemy łatwo znajdziemy rozwiązanie problemu w dokumentacji (z którą warto się zapoznać ) i która znajduje się na stronie https://www.prestashop.com/pl/zasoby/dokumentacja lub możemy też uzyskać pomoc po prostu umieszczając zapytanie na forum.
  • wsparcie w postaci bloga prowadzonego przez najlepszych, światowych ekspertów z dziedziny e-handlu
  • dostajemy też kupon o równowartości 250zł na reklamę w Google, dzięki temu nasz sklep od początku zaczyna być „widoczny” w sieci.
  • co jeszcze bardzo nam się spodobało to fakt, iż PrestaShop dba o naszą sprzedaż, regularnie umieszczając porady jak ją zwiększyć np. na początku roku stworzył dla użytkowników darmowy kalendarz w którym zaznaczył najważniejsze wydarzenia i daty sprzyjające sprzedaży, a o których można zapomnieć.
  • sklep można przetłumaczyć wprowadzając wersję językowe i tym samym zdobyć nowe rynki zbytu.
  • ma intuicyjne zaplecze po którym łatwo się poruszać i dodawać nowe produkty, konfigurować ceny, wprowadzać promocję.
  • w sklepie można też dodawać produkty wirtualne
  • łatwa integracja z Google Analytics

Jeżeli jesteś ciekawa/ciekawy jak będzie wyglądał Twój przyszły sklep i czego jeszcze możesz oczekiwać plus gdzie pobrać pliki to zapraszam serdecznie do odwiedzenia bezpośredniej strony na której można obejrzeć demo i dowiedzieć się więcej o tej platformie :https://www.prestashop.com/pl 

Jeżeli nie wiesz jak zacząć reklamować się w sieci polecamy zapoznać się z przewodnikiem dostępnym tutaj: https://support.google.com/adwords/answer/6080949

Pozdrawiamy serdecznie, zespół altware.pl najlepszy serwis laptopów i telefonów w Krakowie, zapraszamy do polubienia naszego profilu na fb  https://www.facebook.com/serwisaltware/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *